Moje wolne tÂłumaczenie jest takie
"Japoùczyka nie da siê poj¹Ì rozumem. Pozostaje nam tylko fantazjowanie i wymyœlanie o co mu chodzi... Pytania o sens stawiamy podczas wyœwietlania ka¿dego zdjêcia. ¯yczê wam daru zrozumienia tego co widzicie."
Faktycznie, wiele z tych zdjêÌ trudno jest poj¹Ì rozumem - niektóre mniej lub bardziej niezrozumia³e, odpychaj¹ce, kontrowersyjne..Mimo wszystko s¹ wœród nich i takie, które daja siê w pewnym stopniu wyt³umaczyÌ. I tak przyk³adowo..
zdjĂŞcie nr:
1 - jeÂżeli to co jest widoczne z tyÂłu osobnika jest ogonem, to prawdopodobnie jego zamiarem byÂło upodobnienie siĂŞ do zwierzĂŞcia..(w tym przyp.tygrysa - chociaÂż paskĂłw nie widzĂŞ

) - tygrys jest powszechnym symbolem w kulturze dalekiego Wschodu. Oznacza zazwyczaj wojowniczoœÌ, odwagê, nieœmiertelnoœÌ..ale i krwio¿erczoœÌ. Zgodnie ze wschodnim kalendarzem rok 2010 symbolizowany by³ w³aœnie przez tygrysa..ukazywany jest te¿ jako symbol ziemi, w opozycji do smoka - symbolu nieba..Nie przypadkiem te¿ operacjê uderzenia na Pearl Harbor, nazwano kryptonimem "Tora, tora, tora" (tygrys, tygrys....) - co mia³o sie wi¹zaÌ z zastosowaniem manewru przez zaskoczenia..

2 - dwie dziewczyny i b³otny kopczyk z uformowanymi przeró¿nymi kszta³tami - byÌ mo¿e niewiasty czyni¹ to jedynie tak dla hecy...nawi¹zuj¹c do korony cesarskiej

, lub sÂłomianego kapelusza w ksztaÂłcie stoÂżka, jakÂże czĂŞsto spotykanego na gÂłowach rolnikĂłw upawiajacych swoje poletka ryÂżowe..

4 - uœmiechniête kobiety w kimonach, trzymaj¹ce na rêkach przedmioty o fallicznych kszta³tach - "fallus" jest po prostu w wielu tradycjach symbolem p³odnoœci..róznego rodzaju obrzêdy falliczne mia³y zapewniÌ urodzaj, p³odnoœÌ i odbywa³y sie w wiekszoœci wyznaù ju¿ w staro¿ytnoœci (zdaje siê, ¿e kult ten wywodzi³ siê nawet z naszej europejskiej, staro¿ytnej Grecji)
W Japonii zaœ, fallus ma swoje œwiêto - to wielowiekowa tradycja siêgaj¹ca czasów przedbuddyjskich, i jest on zwi¹zany w³aœnie z kultem p³odnoœci, urodzajnoœci, ¿yznosci ziemi (przede wszystkim oddaje siê czeœÌ "Matce Ziemi", bez której sam fallus niewiele by znaczy³..nie jest tam uwa¿any za bóstwo, lecz za ofiarê sk³adana bogini..)
Tak wiĂŞc coÂś na wzĂłr naszego jajka wielkanocnego, ÂświĂŞconego porÂą wiosennÂą..co jest nawiÂązaniem do nowego Âżycia, czy symbolem odradzajÂącego siĂŞ Âżycia, pÂłodnoÂści..(intencja przy dzieleniu siĂŞ jajkiem, jest wÂłaÂśnie Âżyczenie pomnaÂżania siÂł witalnych..

) Zatem co kraj, to obyczaj..
dosyĂŚ ciekawy link na temat kultu fallusa..
http://www.newsweek.pl/artykuly/wydanie/623/kult-duzego-fallusa,21638,17 - Japoniec wtykajÂący w usta kobiety pÂłaza - niesmaczna, wrĂŞcz odpychajÂąca fotka..kto wie czy czasem nie jest aluzja do zwyczajĂłw Âżywieniowych na Dalekim Wschodzie, czy choĂŚby europejskiej Francji..

(lub scena z jakiegoÂś japoĂąskiego horroru, stylizowanego na wzĂłr amerykaĂąskiego filmu "Dentysta"..

)
17 - rower przypominaj¹cy rakietê - to byÌ mo¿e pojazd nale¿¹cy do kuriera rozwo¿¹cego przesy³ki, lody, ciasteczka ry¿owe

24 - dzieci wraz z doros³ymi w ma³ych basenikach przypominajacych talerz - forma relaksu (miniaturowa ³aŸnia, termy)..osobnicy pó³¿artem pe³ni¹ rolê p³ywaj¹cych w rosole "oczek"
28 - "epokowy" rysunek, malowid³o - po³awiacze ze zwierzêcymi g³owami (mo¿e wilków)..i dziwna sieÌ wychodz¹ca z intymnej czêœci cia³a - niew¹tpliwie chodzi tutaj tylko i wy³¹cznie o ikrê..

31 - jasnowÂłosa laleczka w koronie, siedzÂąca na muchomorku - to nic innego jak pamiÂątka, "gadÂżet" majÂący zwiÂązek z japoĂąskim ÂświĂŞtem fallusa ( wyprodukowana z myÂślÂą o obcokrajowcach )
33 - murzyĂąska peruka na gÂłowie namalowanego JapoĂączyka - to z kolei produkt dla wszystkich japoĂąskich fanĂłw Jimiego Hendrixa..

..i 5 foto od koùca - to chyba najbardziej kontrowersyjne zdjêcie...le¿¹ca, spêtana kobieta z zamkniêtymi oczami - chodzi zapewne o niewolnice seksu, cielesnych po¿¹daù itd..